Parashikimi i motit për sot, 5 nëntor 2018

moti.jpg

Motit për ditën e sotme parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh në pasdite.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet të bjeri shi i izoluar në orët e mbrëmjes në Jugperëndim.

Era do të jetë në drejtim nga Juglindja me shpejtësi 1-8 m/sek.

Prej mesditës pritet intensifikim ere në bregdet e vrullshme deri 18m/sek.Valëzimi në det i forcës 3-4 me lartësi vale 1.0-2.0 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 11/24 re diell
Kukës  9/19 re diell
Lezhë 10/23 re diell
Dibër  10/22 re diell
Durrës 14/24 re  diell
Tiranë 13/24 re diell
Elbasan 16/26 re diell
Berat   8/26 re diell
Vlorë 12/23 diell shi
Korcë   9/17 re diell
Gjirokastër   7/26 re diell
Sarandë 14/23 re diell
scroll to top