fbpx

Parashikimi i motit për sot, datë 24 janar 2019

moti-6.jpg

Mesdheu  është  në aktivitetin e një cikloni me vlera shumë të ulëta e cila po ifluencon mot të paqëndrueshëm  territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Enjte 24 Janar 2019

Dita e Enjte dt 24 Janar 2019  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira  në zonën perëndimore , ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira dhe rreshje bore në Juglindje. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/4°
Zonat e  ulëta         5/14°C
Zonat  bregdetare   8/15°C
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303