fbpx

Parashikimi i motit për sot, datë 25 janar 2019

moti-1-1.jpg

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e një cikloni mesdhetar i cili po ifluencon mot të paqëndrueshëm  territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte 25 Janar 2019

Dita e Premte dt 25 Janar 2019  moti do të jetë me vranësira të pasuara nga rreshje shi në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa  në zonat malore do të rikthehet bora. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -2/2°
Zonat e  ulëta          5/13°C
Zonat  bregdetare   6/13°C
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303