fbpx

Parashikimi i motit për sot, e enjte, 16 maj 2019

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në ndikimin e shtjellës ciklonike e cila po ifluencon mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. 

Moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme në mesditë në formën e stuhive në zonën perëndimore. 
Erdo të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NWmshpejtësi 8-10 m/sek në bregdet.
Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   8/16°

Zonat e  ulëta   11/19°C

Zonat  bregdetare 12/21°C

Kosova 
Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu.
Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 8° në mëngjes deri në 16°C gradë Celcius në mesditë.