fbpx

Parashikimi i motit për sot, e mërkurë, 1 Maj 2019

1mjmr.jpg

Paraditja por dhe orët e pasdites do të dominohen kryesisht nga alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin.

Më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore, por mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave në veri dhe jug duke gjeneruar shira afatshkurtër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por rritje sjellë mesdita duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C deri në 23°C.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303