fbpx

Parashikimi i motit për sot, e premte, 31 maj 2019

moti-re-1.jpg

Gadishulli i Ballkanit do të mbetet  në ndikimin e periferisë së presionit të ulët atmosferik  e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot pjesërisht të stabilizuar.

Moti do të  jetë  me kthjellime dhe shtim të vranësirave  në mesditë të pasuara nga reshje shiu të karakterit lokal në formën e stuhive dhe rrebesheve në zonat malore pjesërisht dhe zonën qendrore.

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   11/22°C

Zonat e  ulëta  15/26°C

Zonat  bregdetare 14/26°C

 

Kosova

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë do të pasohen nga reshje shiu.

Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11°C  në mëngjes deri në 21°C gradë Celsius në mesditë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303