Parashikimi i motit për sot, e shtunë, 25 maj 2019

Gadishulli i Ballkanit  do të ndikohet nga vlera normale të presionit atmosferik, e cila  do të ifluencojë përkohësisht mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. 

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira të pakta deri  mesatare në zonat malore. 
Erdo të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NWmshpejtësi 8-10 m/sek në bregdet.
Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   10/24°

Zonat e  ulëta  14/27°C

Zonat  bregdetare 14/25°C

Kosova 
Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira , nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 9° në mëngjes deri në 23°C gradë Celcius në mesditë.