fbpx

Parashikimi i motit për sot, e shtunë, 4 maj 2019

moti-re-1.jpg

Gadishulli i Ballkanit  do të ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore të cilat do të sjellin rreshje shiu në fundjavë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Moti sot do të jetë  me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në pjesën e dytë të ditës. 
Erdo të  jetë  me drejtim  Juglindje  (SEmshpejtësi 10-20 m/sek në bregdet.
Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0–1,5  metër në det të hapur
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   8/21°

Zonat e  ulëta     11/23°C

Zonat  bregdetare  12/22°C

Kosova 
Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu  të pakta.
Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 7° në mëngjes deri në 21°C gradë Celcius në mesditë.
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303