31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, sot 18 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit  do të ndikohet nga qarkullim i masave ajrore relativisht të qëndrueshme të cilat do të ifluencojë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot  pjesërisht të stabilizuar. 

Filimi i javës dt 18 Mars 2019  moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në zonën Veriperëndimore ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut. Erdo të jetë me intesitet të lartë nga kuadrati i Jugperëndimit (SWmshpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,5 –2,0 metër në det të hapurTemperaturat do të pësojnë rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         7/17°
Zonat e  ulëta          7/20°C
Zonat  bregdetare   
8/19°C
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat