fbpx

Parashikimi i motit,e hënë 21 janar 2019

moti-6.jpg

Gadishulli i Ballkanit do të ifluencohet nga periferia me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Mesdhe e cila do të sjellë rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Hënë 21 Janar 2019

Fillimi i javës dt 21 Janar 2019  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 7- 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 1,0 – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -6/6°
Zonat e  ulëta          2/15°C
Zonat  bregdetare   4/15°C
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303