fbpx

Parashikimi i yjeve për ditën e enjte, 20 shkurt 2020

The-horoscope-for-the-month-of-January-2019.jpg

Dashi

E enjtja do të jetë nën ritmin duhur, ndaj bëni mirë që të shmangni tensionet në dashuri. Po ashtu bëni mirë që të shtyni për një ditë tjetër debatet dhe sqarimet. Edhe në punë më mirë mos rrezikoni.

Demi

Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme në dashuri në sajë të ndikimit të Hënës, Marsit dhe Saturnit. Shfrytëzojini këto planete, pasi mund të keni mundësi të mira sa i takon ndjenjave, por kujtohuni që të veproni, pasi yjet nuk do ju mjaftojnë. Mundësi të mira do të ketë edhe sa i takon punës.

Binjakët

E enjtja do të jetë mjaft pozitive, edhe pse fundjava do të vijë duke u përmirësuar më tej. Edhe takimet do të jenë mjaft të favorshme. Në punë do të ketë një përmirësim të ndjeshëm, ku do të ketë ide të cilat duhen shfrytëzuar.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite Dielli do të jetë në anën tuaj dhe do ju ndihmojë që të kaloni çdo vështirësi. Mund të ketë disa pasiguri në dashuri. Në punë, mund të keni mundësi të shumta.

Luani

Do të ketë një rikuperim të ndjeshëm në dashuri, pas një periudhe të mbushur me pasiguri. Mundohuni që të mos debatoni për arsye pune. Sa i takon profesionit do të ketë ide të mira, por jo të gjitha do të realizohen brenda një kohe të shkurtër.

Virgjëresha

Dashuria do të jetë mjaft e favorshme për ata që kanë kohë bashkë, ndërsa historitë e lindura prej pak kohësh, do të vihen në pikëpyetje. Mos kini frikë nga heqja dorë prej një raporti që nuk funksionon. Në punë, kjo është një periudhë e mirë për të vepruar.

Peshorja

Në dashuri do të ketë tensione, ndaj duhet bërë kujdes ndaj diskutimeve apo largësive fizike apo psikologjike. Mundohuni që të bëni sa më pak të mundeni. Edhe në punë, duhet shmangni polemikat.

Akrepi

E enjtja do të jetë një ditë mjaft pozitive sa i takon ndjenjave, ku ekziston mundësia që emocionet dhe ndjesitë pozitive të rikthehen. Mundohuni që të bëni programe të reja. Në punë do të ketë faza pozitive dhe ndryshime të frytshme. Mundohuni që të bëni projekte me leverdi apo të merrni lajme të mira brenda pak kohësh.

Shigjetari

Në dashuri nuk ka të reja të rëndësishme. Jeni në një fazë qëndrueshmërie, ku zhvillimet do të jenë fare të pakta. Në punë, bëni kujdes ndaj propozimeve të reja dhe vlerësoni çdo gjë, pasi mund të ketë zhvillime interesante.

Bricjapi

Bëni mirë që të ndryshoni diçka në jetën tuaj sentimentale, por mundohuni që të bëni këto ndryshime me kujdes. Do të ndjeni një farë lodhje, e cila do ju shtyjë drejt gabimeve. Në punë do të keni ide të qarta dhe do të çoni përpara projekte me leverdi.

Ujori

Ju pret një ditë pozitive dhe interesante për dashurinë, ku kontaktet janë mjaft të favorshme. Bëni kujdes me shpenzimet, pasi do të ketë sërish probleme ekonomike, shkruan noa.al. Mundohuni që të mos bini pre e provokimeve, pasi shpesh duhet kujdes në raport me të tjerët.

Peshqit

Jeni në një fazë të mirë sa i takon ndjenjave, në sajë të ndikimit të Diellit në shenjën tuaj. Mundohuni vetëm që të mbani nën kontroll humorin, i cili do të jetë shumë i luhatur. Në punë, dita do të jetë pozitive, por bëni mirë që të shikoni përreth.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303