13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Partizani fiton ndaj Luftëtarit dhe ruan kreun e renditjes

spot_img

Partizani mposhti 2-1 në “Selman Stërmasi” Luftëtarin dhe ruan vendin e parë të klasifikimit në Kategorinë Superiore.

Të kuqtë kaluan në avantazh me Mensah (21′), por u barazuan nga Shkurtaj (40′). Në pjesën e dytë, golin e fitores për Partizanin e shënoi Bruno Telushi, me 11-metërsh (55′).

Skuadra e drejtuar nga Skënder Gega ka 22 pikë, dy më shumë sesa Skënderbeu, që të dielën mposhti Kamzën me rezultatin 2-0.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat