fbpx

Pas 2 orëve bisedime për reformën zgjedhore, mbyllet mbledhja e Këshillit Politik

keshillipolitik.jpeg

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar para pak minutash mbledhja e radhës e Këshillit Politik për reformë zgjedhore.

Pasi u zhvilluan biseda të ekspertëve për amendamentet për këtë reformë, mësohet se ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik.

alët ishin mbledhur që prej orës 17:00 në Pallatin e Kongreseve dhe kanë diskutuar lidhur me amendamentet në projektligjin e Kodit Zgjedhor të hartuara nga ekspertët e pavarur.

Marrëveshja e arritur mes palëve disa javë më parë për Reformën Zgjedhore dhe për të diskutuar në zhvillimin e pikave për të cilat është rënë dakord në mënyrë që ajo të dërgohet për t’u votuar në Kuvend

Mësohet se mbledhja e radhës është nesër.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303