fbpx

Pas 5 viktimave nga koronavirusi, vjen lajmi i mirë nga Infektivi, ja çfarë zbulon MSH

5 viktima janë shënuar në vendin tonë nga koronavirusi. Gjithashtu edhe numri i të infektuarve është rritur, kështu njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Jo vetëm kaq, por një lajm i mirë vjen nga Infektivi i QSUT, në Tiranë.

Bëhet me dije se plot 10 qytetarë kanë mposhtur COVID-19 dhe kanë rezultuar negativë pas dy testeve.

“Por lajm i mirë është se 10 qytetarë deri në këto momente janë shëruar (të shtruar dhe të vetëizoluar) pas dy testeve të kryera. Por ata duhet të qëndrojnë në vetëkarantinim për 14 ditë”, thuhet në njoftimin e MSH.