Pas arrestimit, reperi i famshëm rrezikon 32 vite burg

Screenshot_56-2.jpg

Reperi i njohur me emrin Tekashi 6ix9ine rrezikon minimumi 32 vite burg dhe maksimumi burg të përjetshëm, pasi u arrestua mbrëmjen e së dielës. Sipas “Rolling Stone” prokurorët parashtruan çështjen kundër Tekashi-t dhe katër bashkëpunëtorëve të tij, ndaj të cilëve janë ngritur 17 akuza të ndryshme, përfshirë grabitje të armatosur, komplot për të kryer vrasje dhe shpërndarje droge.

6ix9ine është akuzuar për posedimin e një arme AR-15 dhe është përfshirë në dy shkëmbime zjarri. Avokati mbrojtës i tij thotë se reperi ka shumë pak lidhje me bandën vetëm vitin e fundit dhe i ka përdorur anëtarët e saj për sigurinë dhe menaxhimin e tij.

 

scroll to top