fbpx

Pas Boris Johnson, shtrohet në spital edhe deputeti laburist me Covid-19

Pas kryeministrit Boris Johnson, i cili ndodhet i shtruar në spital dhe në terapi intensive prej ditës së djeshme, mediat e huaja raportojnë se  ka përfunduar në spital edhe deputeti laburist, Tony Lloyd.

Lloyd deputet për Rochdale është shtruar në një spital në Manchester gjatë orëve të vona të së hënës, thotë në një deklaratë familja e tij.

70-vjeçari është në gjendje të qëndrueshme.