32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Pas buxhetit, mazhoranca rrezon Metën për Vitore Tushën

spot_img

Mazhoranca e majtë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Meta kishte çuar në kuvend kandidaturën e Vitore Tushës, e vetmja gjyqtare e Kushtetueses që kaloi me sukses ventingut. Por kryetari i komisionit të Ekonomisë, Erion Brace e cilësoi kandidaturës e Tushës si të papërshtatshme. Sipas tij, Tusha është gjyqtare dhe nuk ka eksperience si audituese.

Më herët mazhoranca rrëzoi edhe dekretin e Metës për buxhetin e shtetit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat