fbpx

Pas firmave, publikohet dhe shkresa, Socialistët numërojnë 11 ‘shkeljet’ e Ilir Metës

meta-16.jpg

Taulant Balla në një deklaratë pak pas depozitimit në Kuvend të kërkesës për shkarkimin e Presidentit Meta, firmosur nga 50 deputetë, bëri me dije dhe shkeljet e kryera nga Kreu i Shtetit.

Në shkresën zyrtare dorëzuar legjislativit gjenden dhe provat që socialistët kanë arritur të mbledhin për të faktuar shkeljet e Metës.

Provat qëndrojnë te 11 deklarata publike të presidentit Ilir Meta në rrjete sociale, ku më e fundit është ajo e 28 Prillit ku deklaroi firmosjen e Dekretit në mbrojtje të Republikës, ku u aludua për një shpërndarje të mundshme të parlamentit.

Më poshtë gjeni shkresën e plotë sipas datave të shkeljeve që socialistët pretendojnë se ka kryer Presidenti Meta:

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303