20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Pas Shqipërisë, ministri turk i kërkon gylenistët edhe Kosovës

spot_img

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, gjatë një vizitë në Kosovë, ashtu siç bëri edhe në Shqipëri, kërkoi ekstradimin e gylenistëve.

Pasi u takua me Begjet Pacollin, ministri turk tha se “Organizata FETO” është organizatë terroriste dhe Kosova nuk duhet të lejojë që ajo të shtrijë veprimtarinë e saj në Kosovë.

“Ne nuk duam që Kosova t’i lejojë terroristët që kanë bërë puç në Turqi të jetojnë këtu. Ne presim që t’i ekstradojnë ata. Ne ata i konsiderojmë të rrezikshëm për Turqinë dhe sigurinë e Kosovës. Ne nuk do të lejonim që dikush të bënte ndonjë veprimtari ilegale për Kosovën e lëre më ndonjë puç. Ne do t’i dorëzonim në Kosovë të gjithë ata që do të tentonin diçka të tillë”, është shprehur ai.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat