Pas takimit me Metën, Lulzim Basha bën lëvizjen e papritur

Fill pasi takoi Presidentin Ilir Meta, mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët opozitarë.

Mësohet se takimi do të mbahet në orën 13:30 në selinë blu.

Sakaq, bëhet me dije se në qendër të tryezës do të jetë diskutimi i Bashës me kreun e shtetit.

Kujtojmë që Meta, sipas zëdhënësit Tedi Blushi, e njohu Bashën me skandalet e fundit anti-kushtetuese dhe përpjekjet e Rilindjes për grusht shteti, dhe i kërkoi kryetarit të PD-së që të informonte edhe drejtuesit e partive të tjera opozitare.