fbpx

Pas zhurmës mediatike, Meghan Markle ‘braktis’ princ Harry-n dhe largohet nga Anglia

23149566-0-image-a-28_1578491462241.jpg

Duka dhe Dukesha e Sussex, Princi Harry dhe Meghan Markle, kanë njoftuar para dy ditësh se ata do të tërhiqen nga rolet e tyre në familjen mbretërore britanike.

Vendimi i çiftit për t’u larguar nga detyrat e familjes mbretërore ka shkaktuar shumë zhurmë. Në mesin e kësaj rrëmuje, Meghan ka vendosur të largohet nga Anglia duke e lënë Harry-n të përballet i vetëm me pasojat e vendimit të tyre.

Meghan është nisur drejt Amerikës së Veriut, aty ku ndodhet djali i tyre Archie me dadon. Kujtojmë se janë përfolur shumë arsye që janë bërë shkak për këtë vendim të dyshes, megjithatë vetë Meghan dhe Harry janë shprehur se duan të krijojnë një jetë të pavarur financiarisht, të qetë dhe larg problemeve.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303