fbpx

Pastrojini zorrët tuaja dhe humbni 1 kg në një ditë me këtë përbërës natyral: Ja si ta përgatisni vetë

Ka shumë ilaçe që ndihmojnë në largimin e toksinave nga trupi ynë. Megjithatë, disa ilaçe natyrore janë shumë më efektive dhe nuk kanë efekte anësore.

Kumbullat e thara janë jashtëzakonisht të larta në fibra dhe janë të njohura si laksativë të shkëlqyer natyrorë. Përbërësit e nevojshëm për të bërë laksativë natyrorë janë: 5 gota me ujë të zier, 1 filxhan (150g) hurma arabe, 1 filxhan (150g) kumbulla të thara.

Përgatitja e këtij ilaçi plotësisht natyral dhe shumë efektiv është shumë i thjeshtë dhe i shpejtë. Në një enë me ujë të zier, fusni hurmat e Arabisë edhe kumbullat e thata, të cilat i keni prerë më parë në copa të vogla. Lëre të zihet për rreth 15 minuta derisa të minimizohet dhe përzierja juaj shëruese është e gatshme për konsum. Ju duhet të hani këtë përzierje në mëngjes. Kombinoje me gjithçka (kos, drithëra, një copë bukë, gojëmjaltë etj).

Sugjerime shtesë:

Pini shumë ujë, gjithashtu, uji me limon vepron shumë mirë kundër kapsllëkut. Mund të bëni pozicione specifike të yogas, ose të pini çaj nga gjethet e senës. Vetëm mos harroni se ju duhet të rrisni fibrat në ushqimin tuaj të përditshëm.