fbpx

‘PD ia fut kot. Pikë’! Rama i përgjigjet dhe ironizon Bashën për shtimin e testeve

Vijon sërish përplasja në distancë mes Ramës dhe Bashës në lidhje me shtimin e testeve për koronavirusin. Së fundmi, ka reaguar kryeministri i cili ironizon PD-në, ku shton se ‘ia fut kot’.

“A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i’a fut kot.PIKË!”, shkruan kryeministri.