fbpx

PD: Ja skema korruptive tek “Unaza e Re”

PD-skema.jpg

Nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa, partia Demokratike ka publikuar atë që sipas saj është një megaferë korruptive.

“Edi Rama dhe Erion Veliaj heshtin për protestën e mbi 2 mijë banorëve, sepse ata kanë vënë në jetë një skemë korruptive me vlerë 40 milionë Euro për më pak se 3 kilometra tek Unaza e Re.

Skema korruptive është e qartë. Fituesit janë të tre të paracaktuar. Nga dy pjesëmarrës në të tre tenderat, kompania e dytë nuk ka bërë ofertë, duke legjitimuar tenderat. Dokumentet provojnë se përfitues të 18 milionë euro janë një kompani fantazmë, DH Albania dhe Biba X, e cila kur ka hyrë në tender dhe deri kur është shpallur fituesi ka qenë nën sekestro”, u shpreh Zhupa

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *