17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

PD: Qeveria e Ramës, dështime dhe vjedhje shqiptarëve

spot_img

Partia Demokratike ka reaguar sot në rrjetin social ‘Facebook’ me anë të një videoje, ku pasqyrojnë 5 vite të pushtetit të Ramës dhe qeverisë së tij. PD ka përmbledhur ngjarjet më të bujshme nga kabineti i PS, duke përfshirë çështjen e Teatrit, tenderat e Astirit, si dhe skandalet e ministrave Tahiri dhe Xhafaj.

“Një vështrim të 5 viteve të qeverisë së rrënimit të shqiptarëve përmes vjedhjes së pasurive publike, lejimit të trafikut të drogës e kanabizimit të vendit, korrupsionit me taksat dhe PPP-të, ministrave të kapur nga krimi i organizuar, pastrimit të parave me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe vjedhjes së tenderave si ai i Unazës së Re me parajsa fiskale! Një Shqipëri më e varfër e më larg Europës”, shkruan PD./real-news.tv

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/297075600941296/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat