fbpx

PD thirr protestë pas vdekjes së 7-vjeçares në Himarë

pd-thiurr-623x375.png

Partia Demokratike ka paralajmëruar protestë pas tragjedisë së ndodhur ditën e sotme në plazhin e Potamit në Himarë.

Përmes një postimi në Facebook, ku shkruhet “Nuk e vrau varka por shteti”, u bëhet thirrje qytetarëve që me datë 4 gusht të protestojnë para Ministrisë së Brendshme.

Kujtojmë se vdekja e vogëlushes 7-vjeçares sot ka tronditur mbarë opinionin publik, ndërsa autori i ngjarjes është vënë në pranga.

Mbrëmjen e sotme qytetarë të shumtë e përfaqësues të opozitës kanë ndezur qirinj në shkallët e kryeministrisë në nderim të vogëlushes e duke bërë thirrje që të ngrihen të gjithë, për të kërkuar dorëheqjen e kreut të policisë Gledis Nano dhe ministrit Çuçi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303