29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Pema 1,400 vjeçare, atraksion turistik

spot_img

Në qytetin Xi, në provincën Shaanxi të Kinës, ekziston një pemë 1.400 vjeçare, e cila ndryshe njihet dhe si ‘fierlis’.

Kjo pemë tashmë është kthyer në një atraksion turistik, me turistë që interesohen çdoherë e më shumë për të.

Kjo, pasi gjethet e thara që kanë rënë nga degët e saj, kanë krijuar një “tapet të artë”.

Njerëz nga mbarë Kina, si edhe turistë të shumtë po vizitojnë këtë pemë, që besohet të jetë mbjellë gjatë Dinastisë Tang. Dinastia ka sunduar nga viti 618 deri më 907./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat