fbpx

Përdhunoi 15-vjeçarin, ja veprimi i radhës së djalit të 65-vjeçarit abuzues

Djali i Abaz Dokut, i cili përdhunoi 15-vjeçaren bashkë tre të rinj në Kamëz është punësuar roje shkolle në vendin e të atit.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se policia ka kërkuar pushim nga puna të djalit të 65-vjeçarit.

Ndërkohë, ditën e djeshme, vëllai i të miturës u shpreh se familja e Dokut e kanë dënuar veprimin e tij duke e nxjerrë nga shtëpia dhe e lënë të jetojë në një barakë.

Sakaq, ka treguar se kjo histori dihej prej kohësh nga lagja, mësuesit dhe askush nuk tregonte.