fbpx

“Përfitime s*ksuale, u marrin numrin vajzave e grave dhe…”. Gazetarja plas denoncimin për efektivët

polic.jpg

Gazetarja Arta Avdiu ka bërë një denoncim të fortë së fundmi. Ajo ka rrëfyer se shumë efektivë të policisë së Kosovës po ngacmojnë gra dhe vajza rrugës.

Ata i ndalojnë për inspektim të masave anti-Covid, por përfitojnë duke u marrë numrin e telefonit, sipas gazetares.

Ja ç’shkruan gazetarja në Facebook:

Një numër i madh i policëve në KS, janë tu e keqpërdorë detyrën zyrtare për përfitime seksuale. Gratë dhe vajzat më shumë po i ndalojnë që të ua marrin nr e telit, sesa që ato kanë bërë shkelje. Dhe ne momentin që ato nuk i përgjigjen, ata po i dënojnë”, ka shkruar ajo.

Aktivistja më tej thotë se ky është problem shumë serioz, e që shteti duhet të reagojë menjëherë. “Këtë po e deklarojnë plot gra edhe vajza!

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303