31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Përfitimet shëndetësore nga lëngu i Aloe Vera

spot_img

Bima e aloe vera është një ndër bimët më të shëndetshme në planet.

Ajo rritet me bollëk në klimat tropikale dhe është përdorur për shekuj si një bimë medicinale.

Lëngu i aloe vera njihet përgjithësisht për të trajtuar djegien nga dielli.

Por edhe pirja e këtij lëngu ju ofron një numër përfitimesh të tjera shëndetësore.

Lëngu përfitohet nga bluarja e tërë e fletës së aloe verës dhe duke e pastruar dhe filtruar lëngun.

 

Ja disa nga përfitimet shëndetësore që ofron ky lëng:

Hidraton

Ju mban të shëndetshëm

Ndihmon në kapsllëk

Për lëkurë të pastër

Ndihmon në qetësim

Ndihmon sistemin e tretjes

Përdoret shumë për mirëmbajtjen e flokëve dhe lëkurës./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat