31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Përfundon greva në FSHS, lëvizja e radhës së pedagogëve

spot_img

Ditën e nesërme pedagogët e Shkencave Sociale do mblidhen në orën 11:00 për të diskutuar se si do të vijohet me protestën e tyre, pasi greva tre-ditore përfundoi sot.

Ky vendim është bërë i ditur ditën e sotme, ku është publikuar edhe një vendim i Asamblesë së Personelit Akademik të Fakultetit të Shkencave Sociale.

Nga mbledhja, u vendos që të zhvillohet një peticion i përbashkët me studentë, pedagogë dhe qytetarë drejtuar qeverisë shqiptare për të shfuqizuar Ligjin “Për Arsimin e Lartë në RSH”.

Më tej, pedagogët kanë kërkuar që FSHS së bashku me Fakultete të tjera të ndërveprojnë së bashku për kundërshtimin e Ligjit për Arsimin e Lartë.

Më poshtë, gjeni dokumentin me vendimet e Asamblesë së Fakultetit të Shkencave Sociale./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat