17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Përfundon një epoke, mbyllet ‘VIVA’

spot_img

Televizioni gjerman, që kryesisht transmetonte program për të rinj me emisione dhe muzikën hit, pas 25 vitesh përfundimisht mbyll transmetimin në fund të vitit 2018.

Më 1 Dhjetor 1993 televizioni “VIVA” u hap si format konkurrues ndaj “MTV Germany”. Ishte kënga “Zu geil fur diese Welt” nga grupi “Die Fantastischen Vier” dhe menjëherë “VIVA” fitoi zemrat gjermane.

“VIVA” u bë shpejt një ndër kanalet muzikore favorite për gjermanët dhe jo vetëm, pasi kishte ndjekës edhe nga vende të ndryshme të Europës përmes muzikës hit që transmetonte. “VIVA” jetonte vitet e arta të ‘90 dhe fillim të shekullit të ri.

Por, vit pas viti “VIVA” filloi humbjen e shikuesve ndjekësve te muzikës për shkak të platformave muzikore në internet, të ndërlidhura me televizorët Smart, që ofrojnë muzikën e preferuar në çdo çast.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat