fbpx

Përgjaken rrugët e Shqipërisë, vdes në aksident një 28-vjeçare

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një 28-vjeçare pasditen e sotme. Policia njofton se aksidenti ka në zonën e quajtur ura e Bardhajve në Shkodër.

“Më datë 06.07.2020, rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj vendi quajtur ura e Bardhajve, mjeti me tip Alfa Romeo, ka humbur kontrollin mbi mjetin duke u përplasur me një mur, si pasojë ka dëmtuar dy shtetas në trotuar të cilët janë L. H. 28 vjeçe e cila ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër, si dhe është dëmtuar shtetasi D. K. 42  vjeç, i cili po merr mjekim në Spitalin Rajonal Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit si dhe po punohet për kapjen e drejtuesit te mjetit i cili është larguar nga vendi ngjarjes”, thuhet në njoftimin e uniformave blu.