20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Përjashtimi i Listës Serbe në zgjedhje, reagon Vuçiç

spot_img

Lista Serbe nuk është certifikuar për të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të Kosovës.

Pikërisht për këtë ngjarje ka reaguar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Ai ka thënë se është shokuar nga përjashtimi i Listës Serbe dhe këtë gjë do ta konsultojë me Angela Merkel dhe Vladimir Putin.

“Këto janë gjëra të pabesueshme, jam i shokuar me mënyrën se deri ku kanë shkuar këto lojëra. Këto janë gjëra që nuk duhet të bëhen”, tha Vuçiç në një konferencë më gazetarë.

Më tej, Vuçiç ka thënë se ky vendim duket si heqje demokracie ndaj Listës Serbe./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat