fbpx

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Ish-Presidentit të FIFA, e shtrojnë në spital, mësohet se ai…

fifa.png

Është rënduar gjendja shëndetësore e ish presidentit të FIFA-s, Joseph Blatter. Sipas mediave të huaj gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe së fundmi ai është shtruar në një spital në Zvicër, por gjithsesi rrezikun për jetën e ka kaluar, shkruan “Corriere dello Sport“.

Blatter kaloi para disa kohësh koronavirusin. Ai drejtoi futbollin botëror për 17 vite (1998-2015).

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303