fbpx

Përmbyset autobusi me nxënës pranë Qafë-Thanës

LAJMI-I-FUNDIT-1-1.jpg

Një aksident i rëndë rrugor është shënuar në Qafë-Thanë, ku një autobus me nxënës është përmbysur. Nga raportimet e para bëhet e ditur se kanë mbetur të lënduar disa prej nxënësve, por deri më tnai nuk flitet për pasoja në jetë.

Telefonata në polici për ngjarjen është bërë nga një nxënës. Autobusi ka qenë me nxenës nga gjimnazi i Roskovecit por për fat të mirë nuk ka të plagosur rëndë. Të lënduarit kanë marrë mjekim në spital, dhe ndodhen të gjithë jashtë çdo rreziku.

Aksidenti ndodhi në aksin Pogradec-Përrenjas, ndërsa paraprakisht raportohet se një ambulancë është nisur drejt vendit të ngjarjes, ndërsa forcat e policisë kanë nisur hetimet për të mësuar shkaqet e këtij aksidenti.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *