fbpx

Përplasen me kabllon e teleferikut, shpëtojnë mrekullisht piloti e pasagjeri

Një pilot dhe pasagjer i kanë shpëtuar për mrekulli vdekjes pasi aeroplani i tyre u përplas me kabllon e një teleferiku në Itali.

62-vjecari doli jashtë, por pasagjeri 55 vjec mbeti brenda kabinës së aeroplanit të përmbysur.

Pamjet tregojnë një person nga ekipi i shpëtimit që është ulur në krah të aeriplanit dhe përpiqet ta tërheqë.

Kjo ngjarje ndodhi pasditen e së dielës në rezortin e skijimit në Teglio, në veri të Milanos.

Ekipet e shpëtimit malor, së bashku me zjarrfikëse dhe policinë kaluan dy orë për të arritur tek pasagjeri i bllokuar.