fbpx

Përplasen në ajër dy avionë luftarakë në Rusi

nw-2-696x406.jpg

Dy avionë janë përplasur me njëri-tjetrin, ku kanë rënë në Detin e Japonisë pranë ngushticës së Tatarisë, midis ishullit Sakhalin dhe kontinentit. Mësohet se avionët ishin bombardues Su-34 të forcave ajrore ruse.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:00 rreth 35 kilometra nga brigjet ruse. Ky informacion është bërë i ditur nga Ministria e Mbrojtjes. Raportohet se ushtarakët janë hedhur në det dhe kanë shpëtuar të gjithë.

Ende nuk dihen fati i dy pilotëve të avionëve./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303