fbpx

Përplaset luftanija norvegjeze

warship.jpg

Një luftanije norvegjeze është përplasur me një anije cisternë.

Norvegjia ka evakuar të gjithë ekuipazhin e një prej luftanijeve të saj pasi u përplas në një grykë të ngushtë me një anije cisternë.

Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur lehtë në përplasjen në Hjeltefjord, pranë Bergenit në orët e para të së enjtes.

Luftanija KNM Helgeelge Ingstad po kthehej nga stërvitjet ushtarake të NATO-s.

Ndërsa anija cisternë, Sola TS, mbeti pak e dëmtuar dhe raportohet se nuk ka derdhur naftë në det.

Ende nuk është e qartë se si ndodhi përplasja e dy anijeve, që çoi në evakuimin e 137 njerëzve nga luftanija.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *