fbpx

Përplaset në pistë avioni me 191 pasagjerë në bord

Një aksident shumë i rëndë ajror është raportuar nga mediat e huaja

Një avion me 191 pasagjerë në bord që fluturonte nga Dubai për në Kozhikode në Indi është përplasur në një luginë pasi mbivlerësoi pistën.

Pamjet që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë se një avion i shpërthyer në dy pjesë, shtrihej në një luginë afër aeroportit Kozhikode, në shtetin Indian Kerala, raporton Dailymail.

Sipas njoftimeve të policisë, piloti dhe një individ tjetër u vranë në katastrofë. 35 persona të tjerë u plagosën në përplasje.