Përplasi me makinë shqiptarin dhe e la të vdekur, ‘fundoset’ italiani, ja çfarë e zbuloi

Është arrestuar autori, i cili akuzohet për vdekjen e një shqiptari në Itali duke e përplasur me makinë.

Në pranga ra një 34-vjeçar italian banues në qytezën Giaveno që dyshohet se ka vrarë shtetasin shqiptar Franko Gjinaj, i cili pikërisht më datë 22 janar 2020 do të mbushte 36 vjeç, shkruajnë mediat italiane.

Autoritetet e vendit fqinj kanë zbuluar autorin, pasi ata kanë hapur kamerat e sigurisë dhe kanë vërejtur makinën me të cilën është shkaktuar aksidenti fatal. Italiani akuzohet për “vrasje rrugore”.