fbpx

Përplasjet për mbetjet, Ylli Manjani zbërthen prapaskenat e errëta: Plani 3 katër-vjeçar për…

ylli-manjani-studio-770x433.jpg

Ish-ministri  Ylli Manjani ka reaguar në Facebook lidhur me çështjen e shumë diskutuar në ditët e fundit, pikërisht për mbëtjet. Duke e cilësuar si aritmetikë elektorale të plehrave, Manjani shkruan se plani i 3 katërvjeçar i rilindjes.

Postimi i Manjanit

Aritmetika elektorale e plehrave.

25 milionë Tirana + 50 milionë të tjerat = 75 milionë e 400 milion në mend. (Euro kuptohet)

Në imazh 36 milionët e Lulit, mbetur në tentativë, janë më shumë sesa 400 milionët që kanë në mend këta.

Advertisement

Gjeni sa m i lartë është hajduti?!

Kështu kalon fushata, marrin të tretin dhe ata i nxjerrin nga mendtë e i çojnë në xhep, kurse njerëzit i luajnë mendsh e i zbrazin nga xhepat…

Ky është dhe plani i 3 katërvjeçar i rilindjes.

Është artitmetikë jo matematikë…

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303