fbpx

Përplasjet për Teatrin/ Vasili me tone të ashpra: Betohem se…

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, është ndalur te dhuna e ushtruar nga policia ndaj përfaqësuesve të opozitës, ditën e djeshme përpara Teatrit Kombëtar.

Postimi i Petrit Vasilit

Betim!!!

Te gjithe keta qe dhunojne, police me uniforme qofshin apo cuba policie civile jane tashme te evidentuar qarte. (VIDEO).

Keta po dhunojne Silva Caken nje grua te re, nje nene te dy femijve, nje juriste, nje deputete qe ka lene mandatin per te qene nje qytetare e thjeshte e per te protestuar kunder vandaleve dhe horrave te qeverise qe shemben teatrin.

Jane fotografuar e filmuar qarte ne te gjitha veprimet e tyre prej kafshesh.

Ate qe po bejne ta presin shume me keq se aq.

Askush nuk do ti fale kurre dhe ne asnje menyre.

 

Ky eshte Betim!!!!