fbpx

Përshkallëzohet situata e zjarreve, Kosova çon në Kukës forca të ushtrisë dhe zjarrëfikëse

ZJARRET.jpg

Vijon të përshkallëzohet situata e zjarreve në Kukës. Kreu i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka kërkuar ndihmë nga autoritetet e Kosovës pasi situata duket kritike.

Kështu bëhet me dije se 100 forca nga Kosova kanë shkuar në Kukës për të bërë të mundur shuarjen e flakëve. 50 prej tyre do të operojnë tek zona e quajtur Laku i Thive dhe 50 do të ndërhyjnë te Qafa e Kumbullës.

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303