fbpx

Pipero me covid/ Mjeku Stroni: Pati rrufë javën e kaluar, analizat që i kemi bërë tregojnë që…

210127_214911_274.jpg

Siguria e vaksinës është ajo për të cilën tani të gjithë pyesin pasi mjeku i njohur Pëllumb Pipero rezultoi pozitiv pasi kishte marrë dozën e parë të vaksinës.

I ftuar në Open për të diskutuar për këtë, mjeku infeksionit Gent Stroni dha dhe detaje për situatën e Piperos:

Në fakt Pipero pati një rrufë javën e kaluar, nga të dhënat disa antitrupa nga analizat paraprake që kemi bërë, pra vaksina ka nisur të bëjë punën e vetë.

Advertisement

“Jemi në një situatë të jashtëzakonshme , po flasim për një vaksinë që ka kaluar pritshmëritë optimiste”, tha nga ana tjetër mjeku Cenko.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303