fbpx

“Pjata bosh që s’do shfaqen në asnjë tavolinë”. Rama i ulur në lëndinë ‘thumbon PD’

RAMA.jpg

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një video teksa ndodhej në zonën e Nivicës, ku ka folur për investimet e bëra gjatë qeverisjes së tij.

Por Rama nuk ka ndalur së thumbuari dhe planin e PD, ku e cilëon si “menu për të gjithë, me pjata imagjinare”.

“Programi i PD është faktikisht një menu për të ofruar për të gjithë pjata imagjinare, për të gjitha kategoritë e njerëzve, dhe për ti bërë të ëndërrojnë për gjellë pasanikësh, si te filmi “Lulëkuqet mbi mure”

Shqipëria reale, Shqipëria e njerëzve të punës është shumë më e madhe se Shqipëria e llafeve dhe pjatave bosh në gjumë. Prandaj do mbeten ashtu pjata bosh që nuk do të shfaqen në asnjë tavolinë”, tha Rama.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303