fbpx

Pjesët e para/ Bajern përmbys Totenhemin, Juve në avantazh ndaj Leverkusenit

Pesë gola në gjashtë takime. Ishte ky bilanci i pjesëve të para të xhiros së dytë të fazës së grupeve të UEFA Champions League. Në grupin A, Galatasaray barazoi 0-0 ndaj PSG.

Nga grupi B erdhë dy fitore të pjesës së parë, me Bayern Munich që udhëheq 2-1 ndaj Tottenham Hotspur në transfertë. Me shifra minimale po fiton edhe Olympiacos në shtëpinë e Crvena Zvezdës. Gjermanët përmbysën gjithçka brenda fraksionit të parë, ku golat e Kimmich e Leëandoëski “zhvlerësuan” atë të Son Heung Min.

Ndërkaq, barazim pa gola në 45 minutat e para në duelet, Galatasaray-PSG, Lokomotiv Moskë-Atletico Madrid, dhe Manchester City-Dinamo Zagreb.

Rezultatet momentale:
Tottenham Hotspur-Bayern Munich 1-2
Manchester City-Dinamo Zagreb 0-0
Lokomotiv Moskë-Atleticon e Madridit 0-0
Juventus-Bayer Leverkusen 1-0
Galatasaray-PSG 0-0
Crvena Zvezda-Olympiacos 0-1

Golat: 
Tottenham Hotspur-Bayern Munich 1-2 (Sou Heung-Min 12′ / Kimmich 15′ Lewandowski 45′)