fbpx

Plagoset rëndë minatori në Bulqizë, dalin detajet e para

mina.jpg

Një 36-vjeçar me inicialet V.D., minator në minierën e Bulqizës është plagosur rëndë si pasojë e një shpërthimi.

Minatori ka marrë plagë të shumta në qafë dhe gjoks si pasojë e shpërthimit, dhe është sjellë me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë, me helikopter.

Durici është plagosur si pasojë e gurëve që e kanë zënë në pjesë të ndryshme të trupit.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton për shkaqet, si dhe kushtet e sigurisë në punë, që në jo pak raste lënë shumë për të dëshiruar.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303