fbpx

Planet ambicioze të Kinës për ndërtimin e një aeroporti gjigand

airport.jpg

Kina është e gatshme të arrijë Shtetet e Bashkuara si tregu më i madh në botë i udhëtimit ajror deri më 2022.

Qeveria ka në plan të ndërtojë ose të zgjerojë 74 aeroporte në mbarë vendin deri në fund të vitit 2020, duke synuar që të akomodojë 720 milionë pasagjerë në vit.

Asnjë projekt nuk tërheq më shumë vëmendje sesa aeroporti ndërkombëtar i Pekinit, Daxing, aeroporti i ri i aviacionit të kryeqytetit kinez, i cili do të hapet në shtator 2019.

Pekini është në nevojë të dëshpëruar për një aeroport të dytë global. Aeroporti ekzistues Ndërkombëtar Capital ka arritur kapacitetin e plotë, duke e bërë pothuajse të pamundur për kompanitë ajrore që të shtojnë fluturime në kohë të dëshirueshme.

Në 2017, më shumë se 95 milionë pasagjerë kaluan nëpër tre terminalet e aeroportit Capital, aeroporti i dytë më i ngarkuar në botë.

Aeroporti i ri Daxing, i projektuar nga arkitektja e ndjerë Zaha Hadid dhe partnerët e saj kinez, është ndërtuar për të ardhmen, duke u zhvilluar me katër pista dhe një terminal me madhësi prej 97 pista pas hapjes së fazës së parë.

Synimi fillestar operacional “modest” është që të akomodojë 72 milionë pasagjerë dhe dy milion ton ngarkesë çdo vit deri në vitin 2025.

Plani ambicioz bën thirrje për ndërtimin e një totali me shtatë pista, duke lëvizur të paktën 100 milionë pasagjerë dhe katër milionë tonë ngarkesa në vit përmes aeroportit.

Ndërtimi për projektin 11.5 miliard dollarë filloi në 2014, me më shumë se 40,000 punëtorë.

Me pseudonimin “yll deti” të vendosur  nga mediat kineze për shkak të formës së pesë pistave të lidhura me një sallë kryesore, Daxing synon të ulë ecjen për pasagjerët, një ankesë e hershme për shumë aeroporte.

Autoriteti i aeroportit ka premtuar një distancë prej jo më shumë se 600 metra midis pikave të kontrollit të sigurisë dhe portës më të largët.

Një shqetësim tjetër i pasagjerëve është vendndodhja e Daxing-it: në jug shumë larg Pekinit, një qytet i njohur për bllokime të trafikut. Aeroporti i ri është rreth 50 kilometra nga Sheshi Tiananmen në qendër të qytetit – dhe madje edhe më larg nga distriktet kryesore të biznesit në lindje dhe në veri.

Zyrtarët kanë lënë mënjanë shqetësime të tilla, duke pretenduar se po ndërtojnë më shumë sesa vetëm një aeroport – por një qendër shpërndarje vertikalisht e integruar që do të lidhet me hekurudhë me shpejtësi të lartë, shërbime transporti ndër-qytetore dhe trena express në qendër të aeroportit.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *