fbpx

Plas në Kuvend, Halit Valteri tenton të godasë Damian Gjiknurin, ndërhyjnë deputetët, mësohet se…

halit.jpg

Përplasje të ashpra ka pasur sot gjatë seancës plenare teksa po diskutohej për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.
Deputeti i opozitës në parlament Halit Valteri ka tentuar t’i gjuajë deputetit të PS, Damian Gjiknuri. Konflikti mes tyre ka vijuar për pak minuta, ndërsa është dashur ndërhyrja e disa deputetëve për t’i ndarë.

Përplasja ka qenë e aspër me fjalë, ku gjuha e trupit të Halit Valteri ishte mjaft kërcënues, sa në një moment u duk sikur po tenton t’i gjuajë Gjiknurit, por që situatë është qetësuar pas ndërhyrjes së së disa deputetëve që ndodheshin aty.

Halit Valteri ai që i është afruar Damian Gjiknurit, i cili po largohej nga ambientet e kuvendit, pas fjalës së mbajtur. Ata kanë pasur një përplasje me fjalë që u duk sikur u qetësua në fillim dhe Valteri u largua, por u rikthye sërish duke vijuar debatin me fjalë. Është dashur ndërhyrja e disa deputetëve që ndodheshin në ambientet e jashtme të Kuvendit që kanë bërë të shuarjen e konfliktit dhe deputeti Valteri të hynte sërish në ambientet e brendshme të Kuvendit.
Nuk dihen arsyet e konfliktit, por gjatë fjalës së tyre në Kuvend debatet kanë qene të ashpra për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, ku Valteri e cilësoi si një pazar të pistë të bërë mes PS dhe PD.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303